Loading...

عمل جراحي

۱۳۹۷-۶-۱۳ ۱۷:۱۵:۲۷ +۰۰:۰۰

دوستان عزیز، در این مقاله قصد داریم مراحل انجام عمل جراحی ایمپلنت پروتز EEP را برای شما عزیزان بیان کنیم. در صورتی که به این مبحث علاقه مند هستید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

مرحله اول:

مراحل کاشت پیوند EEP معمولا در سه مرحله انجام می شود، دو مرحله اول با بیهوشی عمومی یا اسپاینال است و مرحله سوم نیازی به بیهوشی و یا حتی بی حسی ندارد.

کاشت بخش داخلی Endo در باقی مانده استخوان بیمار

در این مرحله نیاز است بین ۴۵ تا ۶۰ روز به استخوان فرصت داده شود تا بتواند پیوند مولکولی و بافتی با ایمپلنت برقرار نماید.

عمل جراحي عمل جراحي عمل جراحي عمل جراحي

مرحله دوم:

در طی عمل مرحله دوم حدود ۶ هفته بعد باز شدن پوست دایره ای (استوم) با استفاده از یک هسته برش ایجاد می شود. با این مرحله، باز شدن پوست از داخل به خارج از بدن انجام می شود. پس از آن، Exo-module پروتز به یک ساقه ایمپلنت داخلی از طریق یک مخروط دوگانه که به عنوان ” پل ارتباطی(Bridge Module) ” عمل می کند، متصل می شود.

عمل جراحي عمل جراحي عمل جراحي

مرحله سوم:

قسمت بیرونی EXO پس از اندازه گیری مختصات آناتومیکی و مکانیکی بیمار بر روی ” پل ارتباطی ” نصب می شود و توسط کارشناس ارتز و پروتز با پای مشابه تنظیم شده. و الگوی راه رفتن بر اساس فیزیک بیمار قبل از از دست دادن عضوء تنظیم می شود.

عمل جراحي عمل جراحي

این بدان معنی است که تنها چند روز پس از مرحله دوم، بیمار تجربه راه رفتن را مجددا بدست می آورد چون تمامی انتقال نیرو از زمین مستقیما به قسمت اندو و سپس استخوان منتقل می شود.

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما عزیزان سپاسگزاریم. امید است که مطالب ارائه شده سبب جلب رضایت شما شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید