آشنایی با سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون)

۱۳۹۹-۷-۲۸ ۱۹:۵۸:۵۳ +۰۰:۰۰

در دنیا افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف عضوی از بدن خود را از دست داده اند که در این صورت شرایط زندگی برای آن ها دیگر مانند قبل نخواهد بود چرا که قطع عضو عوارض خاص خود را به همراه دارد. گاهی قطع عضو به دلیل یک سانحه طبیعی و گاهی بر اثر یک تصادف به وجود می آید، گاهی بر اثر یک بیماری مثل وجود تومور در پا و گاهی نیز بر اثر سرطان در فرد اتفاق می افتد. در هر مورد تیم پزشکی با در نظر گرفتن اصول قطع عضو (آمپوتاسیون) برای برداشتن عضو آسیب دیده که دیگر قابل درمان نیست، اقدام می کنند که این قطع عضو پا نیز در سطوح مختلفی انجام می شود. در ادامه با تیم پزشکی همیار طب لیان همراه شوید تا شما را با سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون) آشنا کنیم.

قطع عضو پا (آمپوتاسیون) و سطوح مختلف آن

همانطور که گفتیم فرد به دلایل مختلف دچار قطع عضو پا می شود که این قطع عضو در سطوح مختلف اتفاق می افتد که بسته به میزان قطع شدگی عضو، تاثیرات و عوارض آن بر فرد بیشتر می شود. چرا که علاوه بر اینکه جسم فرد دچار تغییر و تحول می شود و روش زندگی فرد به دلیل همین تغییر در فیزیک بدن او متفاوت می شود، شرایط جدید او می تواند او را از لحاظ روحی نیز دچار مشکل کند. اما آیا می دانید چگونه می توان به چنین افرادی کمک کرد تا روحیه خود را برای بازگشت به شرایط عادی زندگی مجددا به دست آورند؟

تیم پزشکی حرفه ای و کارآزموده ی همیار طب لیان با همکاری دکتر عزیز عباسپور، با هدف کمک به افراد آمپوته که به دلایل مختلف پای خود را از دست داده اند، طی حرکتی سازنده اقدام به وارد کردن  ایمپلنت پای مصنوعی نموده تا بتواند از طریق کاشت ایمپلنت  پای مصنوعی برای آن ها، امکان زندگی با شرایط بهتر را برای بیمارانی که دچار قطع عضو پا شده اند، فراهم نماید.

سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون)

در این بخش از مقاله شما عزیزان را با سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون) آشنا خواهیم کرد.

قطع انگشت پا و تاثیر آن بر بدن

  • در این نوع قطع عضو، انگشت پا از بند انگشت یا محل مفصل انگشت قطع می شود.
  • زمانی که انگشت پا قطع می شود، می تواند بر تعادل فرد تاثیر بگذارد چرا که آخرین مرحله از تعادل فرد در هنگام راه رفتن و قدم زدن توسط انگشتان صورت می گیرد.
  • انگشت دوم به عنوان یک عضو حمایت گر از انگشت بزرگ عمل می کند و از دست دادن آن ممکن است عوارض دیگری به دنبال داشته باشد.
  • برداشتن هر کدام از انگشتان پا می تواند بر قوس کف پا نیز تاثیر بگذارد.

قطع ساق پا

  • این نوع قطع عضو به علت وجود زخم غیر قابل درمان در پا می توان اتفاق بیفتد.
  • گاهی اوقات قطع عضو پا می تواند به این علت انجام شود که منجر به عفونت در عضو و سرایت به سایر اندام ها نشود.
  • چنانچه گردش طبیعی خون در پا اتفاق نیفتد، آن عضو به مرور زمان می میرد و عضو مرده بایستی برداشته شود تا سلامت سایر بخش های بدن را به خطر نیاندازد.

سطح دیگر از سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون) می تواند از زانو و بخش از ران اتفاق بیافتد که در این مورد بایستی قبل از ایمپلنت پای مصنوعی، عنلیات آماده سازی استامپ صورت گیرد.

دوستان و همراهان همیشگی، در این مقاله نیز مطالبی را در مورد سطوح مختلف قطع عضو پا (آمپوتاسیون)  برای شما بیان کردیم. از اینکه  ما را تا پایان همراهی نمودید از شما بسیار ممنون و سپاسگزاریم.

در صورت وجود هر گونه سوال در مورد کاشت ایمپلنت پای مصنوعی با ما در تیم پزشکی همیار طب لیان تماس بگیرید. همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

لطفا با ما در تماس باشید. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید